Dentaplus

Leczenie

Leczenie endodontyczne pod mikrosopem

Endodoncja jest to dział stomatologii zajmujący się leczeniem nieodwracalnych zapaleń miazgi oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych. Prawidłowo przeprowadzony zabieg leczenia kanałowego pozwala na długotrwałe zachowanie zęba w jamie ustnej. Polega on na usunięciu zawartości kanału, dokładnym opracowaniu i szczelnym wypełnieniu systemu kanałowego. Warunkiem niezbędnym do prawidłowego przeprowadzenia zabiegu jest dobra widoczność jaką zapewnia mikroskop stomatologiczny. Leczenie kanałowe rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego w celu zapewnienia bezbolesnego zabiegu. Następnie zabezpieczamy ząb przed zalewaniem śliną, przy użyciu ślinochronu tzw. koferdamu. Jest to specjalny płat gumy nakładany na ząb i uszczelniany klamrą. Następnie otworzenie zęba aby mieć dostęp do kanałów. Mikroskop umieszczony na wysięgniku znajduje się tuż nad głową pacjenta i umożliwia wgląd do wnętrza zęba. EndoPilot pozwala na precyzyjny pomiar długości i dokładne mechaniczne opracowanie kanału. Dzięki możliwości użycia naszego specjalistycznego mikroskopu stomatologicznego Leica M320 oraz nowoczesnej radiowizjografii jesteśmy w stanie dotrzeć nawet do najbardziej zakrzywionych kanałów i skutecznie je wyleczyć. Super Endo Alpha II i Beta pozwala na trójwymiarowe wypełnienie systemu kanałowego uplastycznioną termicznie gutaperką.

Implantologia

Jedna z najszybciej rozwijających się technologii w działaniach stomatologicznych. Stosujemy implanty stomatologiczne Dentium. Implanty są idealnym rozwiązaniem dla osób z brakami zębowymi (całkowite bezzębie, braki międzyzębowe o różnej rozpiętości, brak pojedynczego zęba, brak tolerancji protez ruchomych, brak zawiązka lub zawiązków zębów stałych). Stanowią one długotrwałe rozwiązanie pozwalające uzyskać nienaganny efekt estetyczny. Implanty dentystyczne zastępują korzeń zęba, są wykonane z tytanu, umieszcza się je w kości szczęki lub żuchwy. Podstawowym materiałem z jakiego zrobione są implanty jest tytan ponieważ jest doskonale tolerowany przez organizm oraz na tyle wytrzymały, żeby znieść obciążenia takie jakim podlegają korzenie naturalnych zębów. Całość wykonujemy przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Implanty integrują się i zrastają z kością dając jednocześnie solidną podstawę do wykonania korony, mostu lub protezy. Stanowią rozwiązania na lata, pozwalając przywrócić piękny uśmiech, pewność siebie i naturalny wygląd twarzy. Chronią kości i dziąsła przed zanikiem. Dzięki implantom poczujesz się lepiej a Twoje zęby staną się mocne i odporne na obciążenia. Znów poczujesz radość z jedzenia i zachwycisz naturalnym uśmiechem. Piękny uśmiech, pewność siebie, naturalne rysy twarzy, radość jedzenia, lepsze samopoczucie, zdrowie całego organizmu to tylko niektóre korzyści implantów dentystycznych.

Usunięcie zęba

W naszym gabinecie ekstrakcja zęba jest traktowana jako ostateczność. Nasi lekarze zawsze starają się jeżeli tylko jest taka możliwość ratować zęby naszych pacjentów. Odpowiednie leczenie przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów niejednokrotnie pozwala na pozostawienie zęba w jamie ustnej. Zdarza się jednak że zaawansowane zniszczenie tkanek twardych zęba nie daje takiej możliwości. Decyzja o usunięciu zęba podejmowana jest dopiero po wykonaniu dokładnego badania i wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego. Sam zabieg wykonywany jest bardzo sprawnie, całkowicie bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. Nasi lekarze stosując precyzyjne narzędzia dbają o możliwie jak najdelikatniejsze przeprowadzenie zabiegu.

Protetyka

Dział stomatologii zajmujący się przywracaniem lub odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych. Rozległe zniszczenia twardych tkanek zęba, przebarwienia, utrata zębów to tylko niektóre wskazania do leczenia protetycznego. Jego celem jest zapewnienie prawidłowej funkcji żucia oraz odpowiedniej estetyki. W zależności od wskazań stosowane są uzupełnienia ruchome (czyli zdejmowane przez pacjenta) lub stałe (takie które na stałe są przytwierdzone do pozostałych zębów). Doświadczenie naszych lekarzy w przywracaniu estetycznego i funkcjonalnego uśmiechu pozwala na wybranie wraz z pacjentem indywidualnego planu leczenia.

Leczenie zachowawcze pod mikroskopem

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmujący się ochroną twardych tkanek zęba oraz ich odbudową. Najczęstszą przyczyną powstawania ubytków jest próchnica, czyli zakaźna choroba bakteryjna, której leczenie polega na odpowiedniej higienizacji, profilaktyce i leczeniu odtwarzającym istniejące braki tkanek. Wczesne wykrycie choroby możliwe jest dzięki dokładnemu badaniu w powiększeniu, pozwala ono na nieinwazyjne (bez wiercenia) leczenie w postaci zmiany nawyków żywieniowych oraz zastosowaniu profilaktyki fluorkowej. Ubytki dochodzące do zębiny leczymy mikroinwazyjnie za pomocą preparatu ICON, jest to metoda infiltracji tkanek zmienionych próchnicowo żywicą, także bez użycia wiertła. Głębsze ubytki muszą zostać opracowane i wypełnione odpowiednim materiałem odtwarzającym tkanki zęba. Stosujemy materiały, które idealnie naśladują naturalne tkanki zęba, stąd są niezauważalne. Podczas leczenia zachowujemy wszelkie środki ostrożności i dokładamy ogromnych starań tak aby mogli Państwo zachować żywy ząb. Żywy ząb jest najbardziej wartościowy, znacznie bardziej niż ząb leczony kanałowo, stąd leczenie kanałowe jest dla nas ostatecznością wykonywaną po wyczerpaniu innych metod leczenia zachowawczego.

Stomatologia dziecięca

Dziecko należy do najwrażliwszych pacjentów, żywo reagujących na wszelkiego rodzaju bodźce. Często dla dzieci wizyta u stomatologa wiąże się z uczuciem lęku, przykre przeżycia z takich wizyt pozostają w psychice na długo. Może to również wpłynąć na dalszy stres związany z leczeniem w dojrzałym wieku. Dlatego ważne jest właściwe przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty u dentysty. Pomocne są w tym wizyty adaptacyjne które, służą zapoznaniu się młodych pacjentów z gabinetem i personelem medycznym. Nie zapominajmy jednak o profilaktyce jamy ustnej, powinna być ona priorytetem już od pierwszych miesięcy życia malucha. Nie wszyscy jednak pamiętają, że kondycja zębów mlecznych znacznie wpływa na te stałe, a pielęgnację warto rozpocząć jeszcze przed wyrżnięciem pierwszego zęba. W tym wypadku wystarczające będzie przemywanie dziąseł niemowlęcia gazą zwilżoną wodą lub zamoczoną w naparze z rumianku. Pierwsze wyrzynające się ząbki należy czyścić przede wszystkim ze względu na ich niewielki stopień zmineralizowania – pomoże to uniknąć próchnicy. Delikatne szczotkowanie zębów można zacząć praktykować już ok. pierwszego roku życia, tym samym dbając nie tylko o higienę, ale wpajając już od najmłodszych lat odpowiednie nawyki i przyzwyczajenia często pojawiającej się u dzieci. W przypadku stomatologii dziecięcej można nawet skorzystać z instruktażu higieny – na tego typu wizycie lekarz stomatolog dokładnie omówi z dzieckiem zasady prawidłowego dbania o higienę ustną. Oprócz tego, jako działanie profilaktyczne, można wykorzystać lakierowanie zębów (dostarczenie zębom dodatkowej ilości fluoru) czy lakowanie (uszczelnianie bruzd).

Periodontologia

Dział stomatologii zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem chorób błony śluzowej oraz przyzębia. Zapalenie przyzębia czyli paradontoza jest uciążliwą chorobą, której objawy przez długi czas mogą pozostać niezauważone. Paradontoza to choroba, która zwykle związana jest z defektem układu odpornościowego. Nieleczona może doprowadzić nawet do utraty uzębienia. Bardzo ważne jest wczesne wykrycie i niezwłoczne rozpoczęcie leczenia. Takie objawy jak krwawienie przy szczotkowaniu, nieprzyjemny zapach z ust, ruchomość zębów, obnażone szyjki mogą być jej oznaką. W naszym gabinecie takie leczenie przeprowadzamy w oparciu o najnowszą technologię i sprawdzone metody. Dokładne badanie i pełna diagnostyka przeprowadzona przez naszych lekarzy pozwala na szybkie odnalezienie przyczyny i wdrożenie odpowiedniego planu leczenia.

Znieczulenia

Wierzymy że podstawą dobrze przeprowadzonego zabiegu jest brak dolegliwości bólowych. W naszym gabinecie stosujemy bezbolesne znieczulenia bez użycia strzykawek. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki zabiegu znieczulenie jest praktycznie bezbolesne. Zapewni to Państwu spokojne i komfortowe leczenie.